Popamokinė veikla apie ekonominį švietimą. Mokyklinis ekonominis žaidimas „birža-šou“. Ką iš aukso pagamina darbštus meistras

Tikslas: mokinių protinės veiklos ugdymas, leidžiantis teisingai priimti ekonomiškai tikslingus ir socialiai atsakingus sprendimus; gebėjimų ugdymas:

Į sistemingą problemų analizę ir atitinkamų sprendimų dėl jų priėmimą;

Į efektyvią verslo sąveiką priimant kolektyvinius sprendimus;

Atsakomybė kitiems „šeimos“ nariams už priimtą sprendimą; įskiepyti taupumą, taupumą, verslumą.

Žaidimo progresas

Mokiniai yra suskirstyti į grupes po 7-8 žmones ir pasiskirsto vaidmenis: žmona, vyras, dukra, sūnus ir t.t. Pasirinkite savo pavardę.

1 etapas(7-12 min.).

Jie sudaro šeimos aprašymą, kartu aptariant žaidimo pavadinimą, amžių, profesiją, kiekvieno šeimos nario darbo užmokestį (pašalpas, stipendijas, pensijas), galimus kitų pajamų šaltinius, bendrą visos šeimos pajamų dydį. Visi šie duomenys įrašomi į lentelę.

Kiekviena „šeima“ supažindina kitus žaidimo dalyvius, ekspertus su savo šeimos nariais. Pranešėjams užduodami klausimai apie šeimos sudėtį ir pajamas.

2 etapas(15-18 min.).

Reikia planuoti artimas realiai būsimas išlaidas vienam mėnesiui, remiantis bendra numatomų pajamų suma. Užpildyk lentelę

Kiekviena „šeima“ pateikia savo išlaidas ir pastabas priimtus sprendimus. Atsakykite į ekspertų ir kitų žaidimo dalyvių klausimus.

3 etapas(10-15 min.).

Kiekviena „šeima“ gauna individualią situaciją. Būtina apsispręsti ir rasti papildomų pajamų. „Šeimos“, diskutuodami, priima sprendimus ir apie juos kalba.

1. Pas tave atvyko tolimas giminaitis iš Tambovo. Ji buvo labai patenkinta jūsų svetingumu ir nusprendė pasilikti visam mėnesiui. Kaip rasite papildomų priemonių jį išlaikyti?

2. Sūnus grįžęs iš mokyklos pasakė, kad netyčia klasėje išdaužė stiklą ir administracija prašo tėvų atlyginti padarytą žalą. Ieškokite šios galimybės savo šeimoje.

3. Jūsų sutuoktinis susilaužė koją. Nedarbingumo atostogos šį mėnesį nebuvo apmokėtos. Kaip sieksite buto ir kitų išmokų?

4. Jums buvo suteiktas skubus bilietas į sanatoriją. Jūsų žmonai labai reikia gydymo. Kaip planuosite šias papildomas išlaidas?

4-as etapas. Apibendrinant.

„Šeimos galva“ kalba apie kiekvieno „šeimos nario“ elgesį. (Ar „šeimoje“ buvo konfliktų? Kokius argumentus naudojo? Kaip „šeima“ išsisuko iš įvairių situacijų? Kokių sunkumų patyrė?)

Aptarkite žaidimą ir stebėkite žaidimą.

Ekspertas kalba ir apibendrina žaidimą. Apdovanojama geriausius rezultatus parodžiusioms „šeimoms“.

Ekonomikos viktorina: „Pasaulio šalių piniginė valiuta“.


Ekonomikos viktorina skirta 1-6 klasių vaikams. Komandos dalyvavimas viktorinoje.
Tikslas:
1. supažindinti vaikus su vardais piniginių vienetų pasaulio šalių.
2. ugdyti mokinių smalsumą, kūrybiškumą, intelektualinius ir tiriamuosius įgūdžius.
3. ugdyti meilę skaityti per domėjimąsi faktais iš knygų.
4. ugdyti iniciatyvą ir smalsumą.
5. Skatinti vaikų domėjimąsi ekonomikos žiniomis.
Užduotys:
tiria pinigų atsiradimo istoriją ir progresyvų jų vaidmenį pasaulio ekonomikoje, siekiant plėsti studentų akiratį;
formavimas pažintinis susidomėjimas studentams tarptautinės ir Rusijos pinigų sistemos plėtrą rinkos ekonomikoje;
studentų kūrybinės veiklos plėtra studijuojant sudėtingas istorines ir ekonomines koncepcijas nestandartinėmis formomis;
konsoliduoti ekonominius terminus ir sąvokas;
pratimai sprendžiant problemas;
ugdyti aiškinamąją kalbos formą, atmintį, dėmesį, mąstymą;
ugdyti susidomėjimą ekonominiais žaidimais;
formuoti kolektyvizmo jausmus, savitarpio pagalbą, draugišką požiūrį į svečius ir vieni kitus;
tobulinti gebėjimą atidžiai klausyti suaugusiojo ir jo bendražygių.
Metodai ir būdai: vaikų praktinių užduočių atlikimas, sprendimas loginės užduotys ir problemines situacijas mįslių spėjimas; meninio žodžio vartojimas; žodiniai nurodymai.
Įranga:
ekonomikos karalienės kostiumas (kuratorė);
2 gnomų-ekonomistų kostiumai (vaikams);
kortelės su konkursinėmis užduotimis;
pinigų žetonai;
stalai, kėdės pagal dalyvių skaičių;
TCO pristatymui pademonstruoti;
albumas, pieštukai, flomasteriai;
pristatymas „Pinigų atsiradimo istorija“;
lentelė: „Pasaulio šalių valiuta“;
pinigai gali būti gražūs (spausdinti);
edukacinė taryba.
Preliminarus darbas:
klasė papuošta balionais;
ant centrinės sienos – plakatas su užrašu „Sveiki atvykę į ekonomikos šalį!“;
Suskirstykite vaikus į mažas grupeles – komandas.

Veiklos eiga:

Po kiekvienos teisingai atliktos užduoties vaikinai apdovanojami žetonu.
Ekonomikos karalienė: Sveiki draugai! Šiandien į mūsų mokyklą atvyko mūsų draugai, Gnomes-Economics. Jie nori papasakoti apie pinigų istoriją ir tai, kokie piniginiai vienetai yra kitose pasaulio šalyse. Tu esi pasiruošęs?
Vaikai: Taip!
Karalienės ekonomika: Mano nykštukai yra labai gudrūs, jie ne tik paprašys jūsų sudėtingų ir sunkių užduočių. Viso žaidimo metu vyks mainai: jūs pateikiate teisingus atsakymus, o jie jums duoda žetonus, kuriuos žaidimo pabaigoje iškeisime į saldainius. Tai reiškia, kad kiekviena grupė turės uždirbti kuo daugiau žetonų.
1 Gnome – Ekonomika:
Kaip be rankų – be monetų.
Jokių monetų – nepirkti.
Monetos jau seniai gaminamos iš metalo.
Žmonės turi daug šio turto.
Nr.1 užduotis „Atspėk mįsles“
1. Visiems mes gimstame į pasaulį gausiai.
Kai kurie iš mūsų turi daug, o kiti – ne. (Pinigai)
2. Mažas, apvalus, susisukęs, vos pabėgęs, nepasivysi. (Moneta)
3. Kas mane padarė – nesako.
Kas mane pažįsta - priima,
Ir kas žino – į kiemą neįleis. (netikri pinigai)
4. Vienas pilvas, keturios ausys. (Piniginė)
5. Knyga – stumdoma,
Du lapai, o vidurys tuščias. (Piniginė)
Karalienės ekonomika:
Pasakoja apie pinigų istoriją.
Kada buvo išrasti pinigai ir kas juos išrado – niekas nežino. Apie pinigų istoriją parašyta daug knygų. Prieš kelis tūkstančius metų žmonės nežinojo, kas yra pinigai: jie tiesiog keitėsi vieni su kitais įvairių daiktų.
Pirmieji pinigai nebuvo tokie, kokie yra dabar. Įsivaizduokite, kad kažkur paukščių plunksnos, grūdai, druska, tabakas, džiovinta žuvis buvo laikomi pinigais. Pavyzdžiui, Meksikoje buvo naudojamos kakavos pupelės, o Sibire ir Kanadoje – gyvūnų odos. Palaipsniui, po šimtmečių, šie daiktai užleido vietą „pinigams“ patogesniems. Pavyzdžiui, kauri jūros moliuskų kriauklės, kurias Indijos vandenyne naudojo vietiniai Maldyvų gyventojai. Jie yra blizgūs, lengvi, patvarūs, lazdyno riešuto dydžio, taip pat buvo paplitę Azijoje, Afrikoje ir Europoje. Nei daugiau, nei mažiau, bet šios kriauklės kaip mokėjimo priemonė egzistavo iki pat 10 a.
Senovės Kinijoje bronziniai pinigai buvo plačiai paplitę: jie buvo liejami peilių, žuvų, varpų, kardų pavidalu. Jie buvo vadinami lyanais.
Mokslininkai mano, kad pirmosios mums žinomos monetos pasirodė Lydijos karalystėje (mažoje valstybėje Mažosios Azijos vakaruose) VI amžiuje prieš Kristų, valdant Krozui, kurio pasakiški turtai buvo legendiniai. Monetos buvo kaldinamos iš natūralaus sidabro ir aukso lydinio. Ir jie buvo vadinami Kreseidais.
Persijos karaliai nukaldino didelius kiekius auksinių monetų, o tada Senovės Graikija, Roma ir jų kolonijos. Graikijoje pirmąsias auksines monetas IV amžiuje prieš Kristų nukaldino Makedonijos karalius Pilypas II, garsiojo Aleksandro Makedoniečio tėvas. Taip jie buvo vadinami – filipikai. Pats Aleksandras Makedonietis kaldino sidabrines monetas – tetradrachmas: vienoje monetos pusėje buvo pavaizduota Atėnės galva su šalmu, kitoje – jos simboliai – pelėda ir alyvmedžio šakelė. Šios monetos buvo vadinamos pelėdomis. Pirmosios monetos senovės Roma, kurių išleidimas taip pat prasidėjo IV amžiuje prieš Kristų, buvo vadinami asilais. Vėliau Romoje jie pradėjo kaldinti sidabrinį denarą, kurio vertė prilygsta 10 asilų. Buvo ir daugiau maža moneta- sestercijus - ketvirtoji denaro dalis.
Monetų apyvarta Rusijoje (Kijevo Rusioje) atsirado IX-X a. Monetų kaldinimas sparčiai vystėsi XV amžiuje sukūrus centralizuotą Rusijos valstybę. Daug vėliau atsirado popieriniai pinigai.
Pirmieji popieriniai pinigai, kaip ir pats popierius, pasirodė Kinijoje. Tai įvyko IX amžiuje. Rusijoje pirmieji popieriniai pinigai (banknotai) buvo išleisti valdant Jekaterinai II, 1769 m. Mūsų nuomone, jie atrodė šiek tiek panašūs į pinigus. Tai buvo greičiau bankiniai įsipareigojimai – kvitai už monetas.
Mažiausios auksinės monetos pasaulyje buvo monetos, vadinamos „smeigtukų galvutėmis“: jos buvo išleistos Pietų Indijoje apie 1800 m. ir svėrė 1 grūdą (0,06 gramo). Mažiausią popierinį banknotą 1917 m. išleido Rumunijos finansų ministerija: šio 10 bani banknoto matmenys buvo 2,7 x 3,8 centimetro.
2 užduotis. Dabartinės skirtingų pasaulio šalių valiutos.
Praėjusio amžiaus 90-aisiais buvusios Sovietų Sąjungos respublikos nusprendė ją palikti ir tapti nepriklausomomis šalimis. Kiekviename iš jų atsirado naujų pinigų. Ir tik Rusijoje išliko buvęs piniginis vienetas – rublis, tik pasikeitė išvaizda banknotai ir monetos. Prieš jus yra NVS šalių valiutų pavadinimai.
Lentelė: „Pasaulio šalių valiuta“ (pinigų rodymas).
Pinigai gali būti gražūs (rodo pinigus).

Pratimas: nustatyti, kurioms valstybėms priklauso piniginiai vienetai. Piniginiai vienetai:
litų (Lietuva); šamas (Kirgizija); kronų (Estija);
dram (Armėnija); liūtas (Bulgarija); latas (Latvija);
Afganistanas (Afganistanas).
2 Gnome-Economic:
Nr.3 užduotis „Dovanos draugams“.
Dunno praneša savo draugams apie kelionę į kitą šalį, vadinamą Vokietija. „Aš pasiimsiu 100 rublių dovanų savo draugams“.
Klausimas: Ar Dunno galės nusipirkti dovanų draugams su rubliais? Kodėl?
(rodomi Rusijos ir Vokietijos piniginiai vienetai).
Karalienės ekonomika:
4 užduotis „Paaiškink patarlę“.
1. Kas taupo pinigus, gyvena be reikalo.
2. Ne pinigai mus uždirbo, o mes uždirbome pinigų.
3. Ašaros teka per auksą.
4. Pūkas iki purumo, ir perinka išeis.
5. Prekės ne už pinigus – pinigai ne už prekes.
2 Gnome-Economic:
Nr.5 užduotis „Tęsti pasiūlymą“.
1. Bet koks darbas atneša ... (naudą).
2. Mama už darbą gauna ..., močiutė..., o brolis studijuoja institute ir gauna ... (atlyginimą, pensiją, stipendiją).
3. Įvairių šalių pinigai vadinami ... (valiuta).
4. Parduotuvėje kaina didesnė nei ... (turguje).
5. Pinigų saugojimo ir kaupimo vieta vadinama ... (bankas).
1 ir 2 gnomai – ekonomika:
6 užduoties viktorinos klausimai.
Dabar viktorinos klausimai bus rimtesni.
1. Koks gyvūnas visada turi pinigų?
Paršelis: jis turi paršelį.

2. Kurioje upėje galima supakuoti prekes?
Pas Tarą. Tara yra Irtyšo intakas.

3. Įvardykite Rusijos miestą ir upę, kurių vardai glosto visų ekonomistų, bankininkų ir verslininkų ausis.
Baryšas – miestas Uljanovsko srityje, stovintis prie to paties pavadinimo upės.

4. Kur yra Krizės jūra?
Mėnulyje.

5. Kuriame turguje didžiausias triukšmas?
Paukščių turguje.

6. Kuo skiriasi paukščių turgus nuo paukščių turgaus?
Turgus parduoda paukščius ir kitus gyvūnus, o paukščių turgus yra didžiulis kolonijinis jūros paukščių lizdas.

7. "Ekonominė" šunų veislė yra ...
Taksas. Juk ir mokestis yra fiksuota kaina.

8. Kurioje pinigų dėžutėje nėra paslėpti pinigai?
Gėlėje yra kapsulė, kitas jos pavadinimas – geltona vandens lelija.

9. Įvardinkite augalus, kuriuos pažįsta ir dievina visi bankininkai.
Šimtadienis, auksinis medis, auksiniai dumbliai.

10. Kas yra pigu ir labai vertinama?
Mandagumas.

11. Išleidimo angos veidas yra ... Kas?
Vitrina.

12. Įvardykite įvykį, kurio kaina kalama.
Aukcionas.

13. Kaip vadinamas monetų karoliai?
Monisto.

14. Kaip vadinasi nauja Senojo pasaulio valiuta?
eurų.

15. Kas milijonus skaičiuoja tūkstančiais?
Milijardierius.
2 Gnome-Economic:
Nr.7 kryžiažodis: „Kas yra pinigai“.


Horizontaliai:
1. Speciali prekė, kurią galima iškeisti į bet kokias kitas prekes ir paslaugas.
4. Popieriniai pinigai.
6. Pinigų taupymas brangiam pirkiniui.
8. Tiesioginis vienų prekių keitimas į kitas.
9. Monetos vertė.
10. Monetos pusė, kurioje pavaizduotas herbas arba portretas.
Vertikaliai:
2. Užrašas ant monetos.
3. Asmuo, kolekcionuojantis ir tyrinėjantis monetas.
5. Piniginis vienetas Rusijoje.
7. Kita monetos pusė.
11. Bendra valiuta Europos šalyse.


Nr.9 užduotis „Juokingos mįslės-rimai“.
Produktas turi turėti
Tikrai… (kaina)
Kohlis dirbo visus metus,
Jis bus apvalus ... (pajamos).
Brooksas murma, kojos šlapia -
Pavasarį laikas susimokėti... (mokesčius).
Kaip vaikas be mamos,
Nėra pardavimų be ... (reklama).
Kiek dešrų nusipirkai
Rodyklė parodys tiksliai ... (svarstyklės)
Jie bus sveiki, kaip bake,
Jūsų santaupos yra ... (banke).
Mums viskas susitvarkys:
Mes padarėme savo (indėlį) į geriausią banką
Kad galėčiau nusipirkti namą,
Paėmė paskolą, padarydamas ... (užstatas).
Išdavikiškoje prekių ir kainų jūroje
Verslo laivas vadovauja ... (verslininkas)
Žmonės eina į turgų
Ten viskas pigiau...(prekės).
Nupirkome baldų, drabužių, indų.
Mes už tai paėmėme banke ... (paskola).
Ir gydytojas, ir akrobatas
Jie išduoda už darbą ... (atlyginimas).
Kad partnerių nekankintų ginčai,
Advokatai jiems rašo... (sutartys).
Tapo savininku, broliai, I
Štai augalas ... (dalintis).
- Už rublį - centai, už dolerius - centai,
Jie laksto ir laksto banke... (palūkanos).
Labai skani vitrina
Prie daržovių... (parduotuvėje).
Truputį klysti – taip tą pačią akimirką
Visą rinką užims jūsų ... (konkurentas).
Tapo pelningas
Mano tėvo banke ... (kapitalas).
Banke kabo skelbimas visiems:
„Pinigai kapsulėse valgo... (infliacija)“.
Karalienės ekonomika:
Nr.10 užduotis „Ateities pinigai“.

Atidžiai pažvelkite į šiuolaikinius pinigus ir anksčiau naudotus pinigus. Kaip manote, kaip pinigai atrodys tolimoje ateityje? Nupieškite Rusijos piniginį vienetą, kurį tolimoje ateityje naudos mūsų proanūkiai.
Vykdydami 10 1 ir 2 užduotis, nykštukai – ekonomistai suskaičiuoja žetonus ir iškeičia juos į saldainius.
1 Gnome-Economist: Puiku, vaikinai! Jūs visi padarėte puikų darbą!
2 Gnome-Economics: Jūs parodėte puikias ekonomikos žinias! Ir gaukite už tai pelnytus prizus!
Keiskite žetonus į saldainius. Bendra nuotrauka atminimui.
Karalienės ekonomika: Pasimatysim kitą kartą! Ačiū visiems!

Tema:Įdomūs momentai buhalterinės apskaitos istorijoje.

Tikslas: Mokinių domėjimosi savo profesija, jos istorija ugdymas; žinių šia tema apibendrinimas, turtinimas ir gilinimas; gebėjimo dirbti grupėje ugdymas, gebėjimo suprasti ir operuoti perkeltine teksto prasme ugdymas, konkurencinės nuotaikos kūrimas; protinės veiklos įgūdžių tobulinimas ribotą laiką, taip pat „smegenų šturmo“ režimu.

Įranga: Skaičiavimo pagaliukai, akmenukai, abakas, skaičiuotuvas, karjerai.

Ofromlenie: Luca Pacioli portretas; tarptautinis buhalterių herbas; plakatai: „Vienas iš pagrindinių žmogaus vaidmenų šiuolaikiniame pasaulyje yra darbininko vaidmuo“, „Gerai pasirinkti profesiją reiškia pasirinkti darbą, kurio reikia visuomenei ir kuris turėtų teikti džiaugsmą, pasitenkinimą ir pajamos."

Elgesio forma:žodinis žurnalas, naudojant reprodukcinius ir probleminius klausimus.

Elgesio tvarka:

1-as šeimininkas:

Yra tam tikra valanda – kaip nukritęs krovinys:
Kai prisijaukiname pasididžiavimą savimi.
Pameistrystės valanda yra kiekvieno gyvenime
Iškilmingai negrįžtama.

(M. Cvetajeva)

Pitagoras pasakė: „Pradžia yra pusė visumos“. Tą patį galima pasakyti ir apie apskaitos kilmę. Ji atsirado kartu su žmonių civilizacija prieš 6 tūkstančius metų. Ir pirmieji jo žingsniai turėjo milžiniškų pasekmių istorijai. Ekonominio gyvenimo poreikiai lėmė apskaitos raidą, o tai savo ruožtu skatino civilizacijos augimą, ypač tokias neatsiejamas jos dalis kaip rašymas ir matematika. Pirmieji išvystytų apskaitos sistemų pėdsakai aptinkami Tigro, Nilo ir Eufrato upių slėniuose.

AT Senovės Egiptas Prieš kelis tūkstančius metų išmokta gaminti papirusą, kurio ritiniuose buvo fiksuojami ūkinio gyvenimo faktai, buvo atliekamos turto inventorizacijos ir einamieji sidabro, duonos ir kt. gavimo ir išdavimo įrašai. Dienos pabaigoje buvo surašytas pranešimas. Reikšmingas medžiagų apskaitos momentas buvo kasdienis likučių šalinimas.

Senovės Egiptas yra papiruso ritinių („laisvų lapų“) buhalterijos gimtinė Babilonija pirmą kartą jie pradėjo vesti įrašus ant kortelių, pagamintų iš minkšto ir šlapio molio, „tablečių“ plokštelių pavidalu. Šiose lėkštėse nendriniu pagaliuku padarydavo užrašus ir laikydavo moliniuose ąsočiuose ar nendriniuose krepšiuose.

2 lyderis: AT Persija Buhalterinės apskaitos klestėjimo laikas buvo 522-486. pr. Kr e. Apmokėjimas už darbus buvo atliktas natūra ir pinigais pagal „paklausą-kartu“. Kelyje buvę pareigūnai pateikė laiškus (kelionės liudijimus), gavo maistą pagal normatyvus. Buhalteriai ir kontrolieriai registruodavo ir ūkinio gyvenimo faktus, ir anoniminius laiškus, buvo vadinami iškilmingai – „karaliaus akimis ir ausimis“.

Kartais senovės pasaulis apskaita žengia žingsnį į priekį. AT Senovės Graikijaįrašai vedami ant gipsu išbalintų lentų arba ant papiruso. Graikija tapo pirmojo skaičiavimo prietaiso gimtine - abakas, lentos su grioveliais, kuriais judėjo akmenukai. Kiekvienas griovelis buvo skirtas atskirti visą eilutę. Senovės Graikijoje buvo vedami materialinių vertybių apskaitai, o į finansines pareigas buvo skiriami tik turtingi žmonės. Valstybei pritrūko: jei kas pavogdavo 5 drachmas, duodavo 50, t.y. trūkumą padengė 10 kartų. Ataskaitų patikimumui įrodyti buvo atliktos inventorizacijos.

3 lyderis: Atėnuose pranešimai buvo vieši, duomenys buvo eksponuojami keliuose, liaudies susirinkime. Buvo atribotos apskaitos ir kontrolės funkcijos. Auditorius turėjo lygias teises su „vyriausiuoju buhalteriu“ ir tuo pačiu nuo jo nepriklausė.

Romoje įrašai buvo daromi ant drobės, papiruso, pergamento, ant medinių lentų, padengtų vašku. Pagrindiniai pasiekimai pasireiškė sukūrus apskaitos registrų sistemą. Senovės romėnų apskaitoje pirmoji knyga buvo skirta kasdieniam ūkinio gyvenimo veiksnių fiksavimui; ši knyga toliau vadinama memorialu. Registruojant skolas pirmiausia atsiranda terminai „debetas“ ir „kreditas“.

4 laidos vedėjas: O dabar pabandykime paimti rusų patarles žemiau pateiktiems teiginiams apskaitos požiūriu. Už kiekvieną teisingą atsakymą dalyvis gauna karjerą.

Patikrinkite, ar:

  1. finansiškai atsakingi asmenys turėtų būti baudžiami už trūkumą, vagystes. (Kiek virvė nesisuka, bet galiukas turi būti.)
  2. Patyrusiu buhalteriu netampama iš karto, viskam reikia laiko. (Maskva nebuvo pastatyta per dieną.)
  3. Vienas patyręs buhalteris vertas dviejų nepatyrusių. (Už vieną sumuštą duoda du nesumuštus.)
  4. Buhalteris nepasieks rezultatų, jei imsis kelių bylų vienu metu. (Jei persekioji du kiškius, nė vieno nepagausi.)
  5. o patyręs buhalteris gali klysti. (Ir senoje moteryje yra skylė. Arklys su keturiomis kojomis, ir jis suklumpa.)
  6. pirmiausia turite atlikti rinkos tyrimą, o tada atidaryti savo verslą. (Nežinodami brastos, nekiškite galvos į vandenį.)
  7. žmogus, kuriam kažko reikia, yra išradingas. (Išradimų poreikis yra gudrus.)
  8. atsiras kas užimtų laisvą buhalterio vietą. (Šventa vieta niekada nebūna tuščia.)
  9. blogas buhalteris turėtų būti pašalintas. (Plona žolė iš lauko.)
  10. Kokybiškas buhalterio darbas kalba pats už save. (Geram vynui nereikia gebenės krūmo.)

(Apibendrinant)

Pirmasis pranešėjas: Spausdintos buhalterijos atsiradimas siejamas su dviem vardais: Benedetto Cortugli ir Luca Pacioli.

Luca Pacioli (1445-1515) buvo žymus italų matematikas, parašęs pirmąją spausdintą knygą apie apskaitą. Jis gimė mažame provincijos miestelyje Borgo San Sepolcro. Būdamas berniukas, jis siunčiamas mokytis į dailininko Piero della Francesca, kuris buvo ne tik menininkas, bet ir mokslininkas, studiją. L. Pacioli, gimęs matematikas, kaip ir jo mokytojas, buvo įsimylėjęs skaičių pasaulį. Būdamas devyniolikos, Pacioli persikelia į Veneciją ir tampa turtingo pirklio sūnų auklėtoju. Jis padeda mokinių tėvui vesti buhalterinę apskaitą. 1470 m. jis parašė savo mokiniams komercinės aritmetikos vadovėlį. Tais pačiais metais jis persikėlė į Romą, kur apsigyveno architekto, mokslininko, rašytojo, muzikanto Leono Batistos Alberti, turėjusio didžiulę įtaką dvasiniam Pačiolio pasauliui, namuose.

2 lyderis: 1494 m. - garsaus „Traktato IX apie sąskaitas ir įrašus“ paskelbimo metai, patalpintas į pagrindinį veikalą „Aritmetikos, geometrijos, proporcijų ir santykių doktrinos suma“. Savo darbe autorius ypač išskiria IX skyrių, kuris skirtas matematikos taikymui versle. Skyriuje yra 12 traktatų: apie bendrijas, apie nuomą, apie vekselius ir vekselių operacijas, palūkanų skaičiavimus, sąskaitas ir įrašus ir kt. Pacioli apskaitą traktuoja kaip taikomąją matematinę discipliną. Jo spausdinta kūryba atneša jam šlovę, traktatas išverstas į daugelį kalbų. L. Pacioli kviečiamas į Milano universitetą (1496-1499) į matematikos katedrą.

3 lyderis: Bėgo metai, šimtmetį pakeitė šimtmetis, atsiranda naujų apskaitos apibrėžimų. Vokiečių buhalteris W. Schweiker rašė: „Buhalterija yra ne kas kita, kaip sumanus įrašas arba komercinių ir kitų operacijų, buities, pajamų, nuomos ir panašių operacijų gavimo, pirkimo, siuntimo, pardavimo ir kitų reiškinių aprašymas, kuris teisingai. ir sumaniai pritaikytas, galėtų neabejotinai, iš karto ir be vargo nuvesti prie galutinio rezultato.

Didelis V. Šveikerio pasiekimas buvo tai, kad jis bandė sugrupuoti visus prekybos įmonės ūkinio gyvenimo faktus ir sumažinti iki 150 standartiniai laidai.

Anglų buhalterių raidoje išsiskiria nusidėvėjimas, apskaitos formos ir sąskaitų teorija. Prancūzijoje F. Quesnay rašė, kad buhalterija „yra viena iš valdymo šakų, kuriai būdingas ypatingas sudėtingumas ir labiausiai linkusi į netvarką“. F. Menigras pirmasis įvedė sudėtingus laidus. J. Savary tvirtino, kad reikia tvarkyti ir pagrindines, ir pagalbines knygas. Taigi jis suskirstė sąskaitas į sintetinis ir analitinis.

4 lyderis: Apskaita į Rusija susiformavo ir buvo paveikta Europos apskaitos minties. Apskaita buvo vedama vienuolynuose, dvaruose, namų ūkiuose, prekyboje ir lupikavimo, statybos ir pramonės gamyboje. AT vienuolynai buvo sudėtinga pareigų paskirstymo ir apskaitos tvarka: finansinė atsakomybė už visas vertybes buvo paskirstyta bendrai su iždininku (atsakinga už pinigų sumas); iždininkas saugojo raktus nuo sandėlių; prižiūrėtojas (revizorius) užantspaudavo sandėlius. Piniginėms pajamoms buvo atversta knyga, kurioje buvo nurodyta data, pajamų šaltinis, iždininko ar ūkvedžio išlaidos. Buvo vedamos informacijos apie derlių, produkcijos nurašymą.

AT valdų apskaita prasideda XVII a. Apskaitos objektas – baudžiauninkai. Baudžiavos buvo laikomos kaip sintetinis , o gyvuliai, inventorius – kaip analitinis. Buvo atlikta žmonių ir vertybių inventorizacija. Įrašai buvo laikomi etiketėse arba knygoje. Korvėje dirbtas laikas buvo įrašytas į ataskaitų kortelę. Be darbo laiko apskaitos žiniaraščio, buvo saugoma:

1) duonos knyga;
2) pinigų knyga;
3) sąsiuvinį vyrų rekvizijoms įrašyti;
4) namų žurnalas apie skundus, pabėgimus, informaciją apie valstiečių gimimą ir mirtį.

AT namų ūkis apskaitos pagrindas buvo sąmata. Antroje XVIII amžiaus pusėje. apskaitoje yra namų ūkio mokslo kūrimo kryptis. Buvo pasiūlyta vesti kasdienį atsargų judėjimo knygyną-žurnalą su ponų ir tarnautojų atsargų paskirstymo įrašais. Mėnesio pabaigoje buvo nuimti likučiai, t.y. apibendrino.

Esminiai apskaitos organizavimo pokyčiai įvyko valdant Petrui I, kuris daug dėmesio skyrė raštingų žmonių, žinančių sąskaitą ir gebančių vesti buhalterinę apskaitą, mokymui specialiosiose mokyklose. Studijuoti buhalterinės apskaitos pagal europinį modelį į užsienį buvo siunčiami specialūs asmenys, verčiamos knygos komerciniais reikalais į rusų kalbą. Petras I siekė ne tik tikslios valstybės pajamų ir išlaidų apskaitos, bet ir teisingos apskaitos valstybinėse gamyklose. Buvo sukurta „Revizijos taryba“.

1-as šeimininkas: Dabar surengkime ekonominį aukcioną. Tas, kuris teisingai atsako į klausimą, gauna karjerą, neteisingai atsako – duoda vedėjui. Taigi pradėkime.

1. Garsus rusų buhalteris F.V. Yezersky neleido vartoti tokių žodžių kaip „debetas“, „kreditas“, „likutis“ ir reikalavo parašyti ir pasakyti „pajamos“, „išlaidos“, „likutis“.

Vietoj kokių žodžių jis reikalavo pasakyti „dienoraštis“, „įsakymas“? (dienoraštis – žurnalas, užsakymas – tvarka).

2. Apskaitos objektų klasifikavimas gali būti grindžiamas įvairiais principais. Egzistuoja tokia, šiuolaikiniam žmogui neįprasta, inventoriaus „klasifikacija“: artikuliuotų garsų kūrimas, neartikuliuotų garsų kūrimas, nutildymas.

Kas ar kas priklausė (priklausė) šioms apskaitos objektų grupėms? (Vergai, gyvuliai, įrankiai).

3. I. Ilfo ir E. Petrovo romane „Dvylika kėdžių“ karsto meistras Bezenčukas sako Ipolitui Matvejevičiui: „Nimfa, siūbėk ten, ar tai duoda gėrybių? Ar ji gali įtikti klientui? Karstas – tam reikia tiek, kiek vieno miško...“.

Kokiam laidojimo namų „Nimfa“ turtui priklausys karstai, o kam – medžiui, iš kurio jie pagaminti? (Karstai – gatava produkcija, mediena – medžiagos).

4. Ilgalaikis turtas apima didelius žaliuosius plotus ir daugiamečius galvijus (iš studentų atsakymo).

Raskite klaidą mokinio atsakyme. (Daugiamečiai želdynai ir galvijai).

5. UAB "Petroholod" prekės ženklas yra vėplys. „Petroholod“ gaminamų ledų pakuotėms šešių pusių juostelės pavidalu jie sugalvojo juokingą vėplio jauniklį Mitya ir jo merginą Dasha.

Kokio tipo UAB "Petroholod" nuosavybei priklauso vėplys, vėplio jauniklis Mitya, vėplio jauniklis Daša? (Prekių ženklai įtraukiami į nematerialųjį turtą).

6. Ar tikite, kad kai kurie buhalteriai vertindami mėšlą rėmėsi tuo, kad mėšlas yra „gamtos dovana“ ir, kaip ir oras bei vanduo, nieko vertas?

(Taip, vokiečių mokslininkas Lambalas laikėsi šio požiūrio.)

7. 1796 m. gruodžio 6 d., kitą dieną po to, kai Jekaterinos II kūnas kartu su Petro III karstu paliko Žiemos rūmus, kad nuvyktų į Petro ir Povilo katedrą, priešais karališkąją rezidenciją įsiplieskė gaisras – sudegė garsieji banknotai. .

Kodėl jie degino pinigus? (Paulius nusprendė atsisakyti išduoti popieriniai pinigai. Šią naujovę pirmą kartą Rusijos istorijoje pristatė jo motina - Jekaterina II)

8. Vienas iš kinų mąstytojo Konfucijaus aforizmų sako:

Vienintelė klaida yra ta, kad jis neveikia.

Ar yra buhalterinių dokumentų, kuriuose neleidžiama taisyti klaidų? (Banko dokumentai ir kai kurie kasos dokumentai, pvz., gavimo ir išlaidų orderis).

9. I. Ilfo ir E. Petrovo „Auksiniame veršelyje“ skaitome: „Koreiko taip pat atsisėdo prie savo stalo. Pasidėjęs įdegusias alkūnes ant rašomojo stalo, jis ėmė rašyti užrašus teisingumo knygelėje.

Kas vadinama sutartimi? (Tai sąskaita, atidaryta tarpusavio atsiskaitymams su kokiu nors asmeniu).

10. Luca Pacioli rašė: „Daugeliui įprasta į šią knygą įtraukti ir inventorių, bet kadangi jis patenka į daugelio rankas ir akis, nepatariu joje surašyti viso savo kilnojamojo ir nekilnojamojo turto.

Apie ką čia kalba Luca Pacioli? (Apie komercinę paslaptį).

2 lyderis: Dabar galime apibendrinti. Skaičiuokite savo karjerą. Tuo tarpu aš noriu perskaityti šias eilutes iš Veniamino Butenko eilėraščio:

Buhalteriai yra popieriniai žmonės
Sausas, sėdimas ir rašalinis
Fiziškai nelabai stiprus
Tačiau jis yra bipolinis.

Buhalteriai pasagų nelanksto,
Ir dauginti, atimti, dalyti.
Ir jie veda vieną eilutę:
Kad debetas būtų didesnis už kreditą.
(Dalyviai bus apdovanoti prizais).

3 lyderis: 1944 m. prancūzų mokslininkas Jeanas-Baptiste'as Dumarchais pasiūlė tarptautinį buhalterių herbą, susidedantį iš trijų skaičių: saulė – apskaita apšviečia ūkinę veiklą; svarmenys – balansas; Bernulio kreivė, simbolizuojanti, kad apskaita, atsiradusi, egzistuos amžinai, ir šūkis „mokslas, pasitikėjimas, nepriklausomybė“. 1946 metais J.-B. Dumarchais mirė, o tais pačiais metais Tarptautinis buhalterių kongresas patvirtino šį herbą kaip tarptautinę buhalterių emblemą.

Himnas buhalterei

Yra keletas dainų apie buhalterį,
O gal profesija nuobodi?
O gal visa paslaptis slypi „sausame“ charakteryje?
Gal jų darbas nėra svarbus?

Ne ir ne: visa tai paseno
Šiandien pirma paklausa – intelektas.
Visa valstybė surūdytų,
Jei visa apskaita panaikinama.

Kas dabar protingai mąsto
Jie tikrai neturi kainos.
Šiandien visi aiškiai supranta
Kad ateina galinga aušra.

Ir jie nutiesia kelią į valdžią,
Tie, kuriems taikomi rentgeno spinduliai.
Kas šiandien eina su jais žingsniu,
Balansas yra teigiamas visiems.

Bus, bus dainų apie buhalterę,
Juk atėjo kiti laikai.
Charakteryje gimė nauja,
Jų darbas dabar toks svarbus.

Bibliografija:

1. Kamordžanova N.A. Apskaita: klausimai, testai, žaidimai: Proc. pašalpa. – M.: Finansai ir statistika, 2000 m.
2. Rusaleva L.A. Apskaitos teorija: vadovėlis. - Rostovas n / a: „Feniksas“, 2002 m.
3. Sokolovas Ya.V. Buhalterinės apskaitos raidos istorija. - M., 1985 m.
4. Pomazkovas N.S. Apskaita ikikapitalistinėse ekonomikos sistemose. - L., 1940 m.
5. Bauer O.O. Atsiminimai apie buhalterijos istoriją ir šventosios senovės paminklus. - M., 1911 m.
6. Quesnay F. Rinktiniai ūkiniai darbai. - M., 1960 m.
7. Galaganas A.M. Apskaita jos ekonominėje raidoje. - M., 1927 m.
8. Žukovas V.P. Rusų patarlių ir priežodžių žodynas: Apie 1200 patarlių ir priežodžių. – 4-asis leidimas. teisinga ir papildomas – M.: Russk.yaz., 1991 m.
9. Karamzinas N.M. Apie Rusijos valstybės istoriją / Comp. A.I. Utkin. – M.: Švietimas, 1990 m.
10. Didžioji tarybinė enciklopedija. 30 tomų. – 3 leidimas. – M.: Tarybinė enciklopedija.

Verslo žaidimo „Pramoginė ekonomika“ scenarijus

Užklasinė veikla 5-7 klasių mokiniams

Autorius: Frantseva Olga Nikolaevna, MBOUDOD "Nepamokinės veiklos centro" metodininkė, Brianskas
Produkto aprašymas: plėtra bus naudinga mokyklų užklasinės veiklos konsultantams, mokytojams organizatoriams, klasių auklėtojams. Scenarijus skirtas 5-7 klasių mokiniams. Medžiaga ryškia ir patrauklia forma skirta apibendrinti pagrindines ekonomikos sąvokas ir formuoti moksleivių ekonominį mąstymą.
Tikslai: pagrindinių ekonomikos sąvokų, su kuriomis mokiniai susiduria kasdieniame gyvenime, formavimas ir apibendrinimas.
Užduotys:
- išmokti priimti sprendimus, analizuoti informaciją, reikšti savo požiūrį ir vesti diskusiją;
- formuoti sąmoningą ekonominį elgesį;
- ugdyti iniciatyvą pažintinė veikla, domėjimasis nuolatiniu naujų žinių poreikiu, saviraiškos ir savirealizacijos troškimas;
– skatinti ekonominį mokinių ugdymą.
Forma: verslo žaidimas.
Įranga:
Užduočių kortelės;
6 popierinės piniginės;
Žaisliniai popieriniai pinigai;
plakatas su žaidimo užrašu;
Popieriaus lapai, rašikliai;
sceninis kostiumas.
Preliminarus darbas:
1) Sudaromos komandos. Mokiniai sugalvoja savo komandos pavadinimą ir šūkį.
2) Komandos parengia reklamą savo kūrybiniam darbui.
Nariai: 5-7 klasių mokiniai. Znaika įžengia į sceną
Znayka:
Aš noriu šiandien, draugai
Atskleiskite jums savo paslaptį
Mano senelis sakydavo taip:
"Mokymasis yra šviesa, o nežinojimas yra tamsa!"
Ir kaip jis buvo teisus!
Spręskite patys...
Visi nori gyventi gražiai
Ir taip galite valgyti šokoladą
Ir gerti kokosų pieną
Jums reikia draugų
Daug dalykų, kuriuos pirmiausia reikia išstudijuoti.
Pavyzdžiui, ekonomika.
Vaikai! Ši ponia yra protinga.
Ji nemėgsta juokelių pinigų sąskaitoje.
Jūs susitiksite su ja daug metų,
Kol ji parodys tau tavo gyvenimo bilietą.
Bus daug daiktų -
Ilgas laikas juos skaičiuoti
Ir tiesą pasakius,
Tikrai nekantrauju sužinoti
Ar mokate skaičiuoti?
Na, man nesunku tave patikrinti.
Pradėkime žaidimą „Pramoginė ekonomika“ dabar.
Pirmaujantis: Sveiki vaikinai, žiuri nariai. Ar atpažįstate mūsų herojų? Kas tai? Šiandien čia susitikome norėdami parodyti savo žinias ir išskirti geriausius ekonomikos ekspertus, išmokti priimti sprendimus, analizuoti informaciją, išsakyti savo požiūrį ir vesti diskusiją.
Taigi, pradedame žaidimą „Pramoginė ekonomika“. Pasisveikinkime su savo komandomis.
Komandų ir žiuri prisistatymas.
Pirmaujantis: Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį komanda gaus pinigų, o laimi ta, kuriai jų bus daugiau.

Konkursas „Apšilimas“
Pirmaujantis: Apšilimas mus įtrauks į žaidimą, nes. dabar pabandysime priminti ir įvardyti kai kurias ekonomines sąvokas.
Komandos apšilimo klausimai
1.Finansinė kredito įstaiga. (Bankas)
2. Išskaitymai iš pajamų valstybės naudai. (Mokesčiai)
3. Valstybės piniginis vienetas. (valiuta)
4. Vadovas, valdymo specialistas. (vadybininkas)
5.Pinigai paskolinti už palūkanas. (kreditas)
6. Asmuo, pripažintas nepajėgiu sumokėti skolas. (bankrutavęs)
7. Pasakos personažas, kuris, pasitelkęs mistišką jėgą, šildomąjį banglentę pavertė transporto priemone. (Emelija)
8. Labiausiai, pasak legendos, patikimas didelių vertybių sargas. (Drakonas)
9. Milijono piniginių vienetų įvardijimas šnekamojoje kalboje. ("Citrina")
10. Viena didžiausių pasaulyje vaikų dizainerių gamybos firmų. („LEGO“)
11. Pasakiška būtybė, galinti pasidaryti auksines monetas paprastu kanopų smūgiu. (Antilopė)
12. Patalpos, kurioje jie buvo laikomi, pavadinimas nesuskaičiuojama daugybė lobių prarado per Antrąjį pasaulinį karą. (Gintaras)
Žiuri apibendrina apšilimo rezultatus.

Konkursas „Ekonomika literatūroje“
Pirmaujantis: ekonominiai terminai aptinkami literatūros kūriniuose, žodinėje liaudies mene (patarlės, priežodžiai).
Pratimas: prisiminti kuo daugiau pasakų, animacinių filmų, filmų, dainų, literatūros kūriniai, patarlės, posakiai, primenantys pinigus ar kalbantys apie turtus.
Atsakymų parinktys:„Auksinė antilopė“, „Aladinas ir stebuklinga lempa“, „Ali Baba ir keturiasdešimt vagių“, „Pūlis su batais“ (Š. Plunksna), „Pasaka apie žveją ir žuvį“ ir „Prie Lukomorye“ ( Puškinas), „Titnagas“ (G. X. Andersenas), „Pinokis“ (A. Tolstojus), filmas „Deimantinė ranka“; „Nėra rublio be cento“, „Penikas sutaupo rublį“, „Pinigai yra sąskaita, bet duonos matas“, „Užsidirbti nelengva, bet gyventi lengva“, „Daryk“. neturėti šimto rublių, bet turėti šimtą draugų“, „Pinigai myli sąskaitą“ ir kt.
Žiuri susumuoja konkurso rezultatus.

Konkursas „Ekonominė užduotis“
Pirmaujantis: Kiekviena šeimininkė žino, kiek laiko skiria maisto gaminimui ir kitiems buities darbams. Norėdami palikti laiko poilsiui ar užsiimti tuo, kas jums patinka, turite tinkamai planuoti ir taupyti darbo laiką. Pabandysim?
Pratimas: Mergina nusprendė padėti mamai gaminti vakarienę. Iki mamos atvykimo buvo likusi valanda. Vakarienės meniu sudaro daržovių salotos, bulvių košė ir mėsos kukuliai. Reikalingas gaminimo laikas yra toks (minutėmis):
- daržovių plovimas - 10 min.
- daržovių pjaustymas - 10 min.
- bulvių valymas - 10 min.
-virtų bulvių - 30 min.
- tyrelės paruošimas - 10 min.
- kotletų ruošimas iš maltos mėsos - 10 min.
- kepti kotletus - 30 min.
- stalo klojimas - 10 min.
Iš viso: 120 min.
Klausimas: Kokia seka reikia atlikti vakarienės ruošimo operacijas, kad spėčiau atvykti mamai? Padalinkite darbo seką, kad tilptų į 60 minučių. Yra sprendimas.
Atsakymas:
- bulvių lupimas 10 min.- virti bulves - 30 min.
- mėsos kukulių ruošimas 10 min.- kotletų kepimas - 30 min.
- daržovių plovimas 10 min.
- daržovių pjaustymas - 10 min.
- tyrės gaminimas - 10 min.
- ruošiu stalą - 10 min.
Iš viso: 60 min.

Konkursas „Logika“
Pirmaujantis: Ekonomika yra sudėtingas, bet įdomus mokslas. Šioje pramonėje dirbantys žmonės turėtų gebėti greitai ir teisingai priimti savarankiškus sprendimus, o tam reikia ne tik išmanyti ir gebėti, bet ir mąstyti.
Klausimai:
1. Vaikinai supjaustė rąstus į metro ilgio gabalus. Vieno tokio gabalo pjovimas trunka vieną minutę. Per kiek minučių jie nupjaus 5 metrų ilgio rąstą?
Atsakymas: 4 minutes.
2. Du duobkasiai per dvi valandas iškasa du metrus griovio. Kiek kasėjų per penkias valandas iškas 5 metrų griovį?
Atsakymas: 2 ekskavatoriai.
3. Vienas žmogus nusipirko tris ožkas ir sumokėjo 3 rublius. Kyla klausimas: kodėl kiekviena ožka išvyko?
Atsakymas: ant žemės.
4. Malūnininkas atėjo į malūną. Kiekviename iš keturių kampų jis matė po 3 maišus, kiekviename maiše buvo trys katės ir po tris kačiukus. Klausimas, ar daug kojelių buvo malūne.
Atsakymas: dvi kojos.
5. Antys skrido: viena priekyje ir dvi užpakalyje, viena už ir dvi priekyje, viena tarp dviejų ir trijų beveik. Kiek ančių iš viso skrido?
Atsakymas: iš viso buvo trys antys, viena po kitos.
6. Kas tai gali būti: dvi galvos, dvi rankos ir šešios kojos, bet einant tik keturios?
Atsakymas: raitelis ant žirgo.
7. Du tėvai ir du sūnūs sugavo tris kiškius, ir kiekvienas gavo po vieną kiškį. Kyla klausimas, kaip tai galėjo atsitikti?
Atsakymas: jie buvo senelis, jo sūnus ir anūkas.

Konkursas „Prekybos centre“
Pirmaujantis: Kita užduotis savo pobūdžiu labai artima pirminiam žodžio „ekonomika“ apibrėžimui, tai yra, ji susijusi su namų tvarkymu. Turite eiti į parduotuvę ir nusipirkti maisto produktų.
Pratimas: pirmosios komandos žaidėjas įvardija maisto produktą, kurio galima įsigyti šiuolaikiniame prekybos centre, dalyvis iš antrosios komandos įvardija produktą paskutine raide ir t.t. Visi, kurie negali greitai pavadinti produkto tinkama raide, išeina iš žaidimo. Žaidimas įjungtas kol liks tik vienas dalyvis.
Pavyzdžiui: M aš su O koro Į olbas BET Briko NUO metanas...

Varžybos „Geometrinis bėgimas“
Pirmaujantis: Vaikinai, daugelis iš jūsų, suaugę, tikriausiai norės atidaryti savo verslą, pradėti verslą. O verslas tikrai yra rizikingas darbas. Ir jau dabar pradėsite įveikti kliūtį Geometrinio bėgimo varžybose.
Komandų atstovai išsitraukia korteles su užduotimis.
Konkurso „Geometrinis bėgimas“ užduotys
1. Bėgimas trikampiu
2. Vykdykite punktyrinę liniją
3. Bėgioti
4. Bėkite su įstriža liniuote
5. Bėgimas ovalus
6. Bėk su stačiakampiu ir pan.
Žiuri susumuoja 2 konkursų rezultatus.

Konkursas „Įvardink profesiją“
Pirmaujantis: Vaikinai, žinoma, sutiksite su manimi, kad tokie elgesio bruožai kaip taktiškumas, mandagumas, subtilumas yra būtini ne tik gebėjimui elgtis visuomenėje, bet ir kasdieniame gyvenime. Būtent bet kurios profesijos žmogaus įvaizdis garantuoja ir veiklos sėkmę, ir pasitenkinimą ja.
Komandos atstovai išsitraukia korteles su profesijos pavadinimu ir parodo ją pantomima. Kitos komandos spėja šią profesiją.
Profesijos parinktys: kirpėjas, kompiuterių inžinierius, pardavėjas, gydytojas, mokytojas, astronomas, sodininkas, vairuotojas, virėjas, sargas, menininkas, sportininkas.
Pirmaujantis: O kokiomis savybėmis išsiskiria ekonominių profesijų žmonės?
Mokinių atsakymai: sąmojingumas, išradingumas, apgaulė ir kt.

Konkursas „Reklama“
Pirmaujantis: Kas, jūsų nuomone, yra komercinės sėkmės raktas?
Studentų atsakymai.
Komercinė sėkmė priklauso nuo to, kaip gamybinė veikla nukreipta į žmonių poreikių tyrimą ir naujo produkto kūrimą.
Visi puikiai žino posakį „Reklama yra prekybos variklis“. Kas yra reklama?
Studentų atsakymai.
Reklama – tai veikla, skirta supažindinti žmones su prekėmis ir reklamuoti jas į rinką.
Pirmaujantis: Kokius reklamos tipus žinote?
Atsakymas:televizijos reklama, reklama laikraščiuose ir žurnaluose, siuntimas paštu, lauko, parodos ir išpardavimas, produktų pakavimas.
O dabar aplankysime Jūsų kūrybos pristatymą.
Komandos rodo namų darbus „Reklama“.
Žiuri susumuoja 2 konkursų ir viso žaidimo rezultatus.
Nugalėtojo apdovanojimo ceremonija.

Scenarijus Papildoma veikla gimnazijos mokiniams

Metodinis popamokinės veiklos tobulinimas „Žinau ekonomikos pasaulį“

Tikslai: aktyvinimas pažintinė veiklašia tema; ekonominių žinių kultūros puoselėjimas.

Užduotys: sudaryti sąlygas konkurencinei veiklai; suteikti galimybę pademonstruoti kūrybinius ir intelektualinius gebėjimus; įtraukti kuo daugiau mokinių; padėti vaikams įsitikinti lyderio savybių buvimu; skatinti mokinius, kelti savigarbą; duoti praktinių patarimų.

Parengiamieji darbai: sukurti scenarijų ir užduotis; įspėti vaikus apie vykstančias varžybas; atrinkti pirmaujančias programas, aukcionus, žaidimus, komandos narius ir jų kuratorius; rekomenduoti studentams literatūrą šia tema; rengti repeticijas ir konsultacijas; paruošti kostiumus; aprūpinti technine įranga ir muzikinis akompanimentas Renginiai; ruošti ir spausdinti užduotis bei testus; parengti aukcioną, kryžiažodį, žaidimą; paruošti įrangą turnyrui; apgalvoti skelbimų ir pažymių demonstravimo sistemą; rengti apdovanojimus, akcijas.

Nariai: mokiniai, mokytojai, tėvai; komandų kuratoriai, žiuri nariai; psichologė, akompaniatorė, TSO laborantė.

Elgesio forma: ekonominis turnyras.

Epigrafai:

„Ekonomistai įrodė, kad žmonių visuomenės egzistavimui būtinai būtinos trys sąlygos, būtent: kad būtų darbo jėgos; kad būtų buvusio darbo ar kapitalo sankaupos; kad būtų mainai“ (J. F. Bray, anglų ekonomistas).

„Turtingas ne tas, kuris daug uždirba, o tas, kuris mažai išleidžia“ (patarlė).

Renginio eiga

(Išeina du pranešėjai. Jie tęsia anksčiau pradėtą ​​ginčą.)

Pirmaujantis. Užtikrinu: norint tapti turtingu žmogumi, reikia ne tik daug uždirbti, bet ir mažai išleisti.

vedėjas. Ne, ne, aš visiškai su tavimi nesutinku. Galų gale, kodėl mes stengiamės uždirbti kuo daugiau? Nes norime išleisti kuo daugiau. Visos gyvenimo palaimos ir malonumai, visas mūsų gyvenimo komfortas – visa tai kainuoja. Ir sakyčiau, kad žmogus, dėka teigiamų pokyčių mūsų gyvenime, prie to vis labiau pripranta.

Pirmaujantis.Žinoma, sunku atsisakyti komforto gyvenime. Bet, pirma, viskam turėtų būti protinga riba, o antra, išmokas ir komfortą vis tiek reikia pasirūpinti, užsidirbti. Trečia, jei tiesiog neprotinga išleisti viską, ką uždirbote, tai gali baigtis blogai. Taigi išeina, kad net ir daug uždirbus reikia išlaidauti protingai, tai yra ekonomiškai.

Pirmaujantis. Atrodytų, kas čia per ekonomika? Sausi skaičiai, skaičiavimai... Bet taip ir užsitraukėme šia tema, net nepastebėjome, kad visi vaikinai jau ten. Jie nekantriai laukia mūsų komandų išleidimo.

Pirmaujantis. Tai tikrai kažkas, kas daug žino apie ekonomiką. Manau, kad su jų pagalba galėsime daug geriau suprasti.

Pirmaujantis.

Kviečiu tuos, kurie išdrįsta

Jis ėmėsi sunkios užduoties.

Pirmaujantis.

Ta, apie kurią visi kalba

Mūsų mokyklos pasaulyje

Pirmaujantis(kartu).

Nelengva kovoti

Ekonomikos turnyre!

Pirmaujantis. Mažiau žodžių, daugiau veiksmų!

Pirmaujantis. Na, komandos eina drąsiai...

(Komanda išeiti.)

Pirmaujantis.

Eik drąsiai gintis

Jūsų žinios ir garbė.

Pirmaujantis.

Tikrai žinau: komandos

Tam yra šūkiai!

Komandos „Ekonominė klasė“ šūkis:

Išmoko taupyti?

Ar išmokai gyventi geriau?

Įsitikinkite, kad žmonės

Išmintis, prie kurios prisijungei!

Komandos šūkis – „Verslo žmonės:

Visiems galioja vienas įstatymas:

Užimtas, energingas

Sėkmė paklūsta!

Pirmaujantis.Žinote, kai užkulisiuose pamačiau vaikinus iš Ekonominės klasės komandos, bent nustebau.

vedėjas. Turite omenyje, žinoma, jų kostiumus. Bet aš maniau, kad čia kažkas yra. Galbūt tai yra ateities mada. Bet paklausykime, ką vaikinai turi pasakyti.

(Kostiumo apsauga.)

Ekonominės klasės komanda:

Su kostiumais elgėmės protingai:

Išsaugotas, supjaustytas.

Kas buvo iškirpta, apsiūta.

Kaip rezultatas, mes gavome

Naujas stilius (susijaudinkite)

Vadinamas Vanguardas!

(Vaikai gali siūti kostiumus iš išsaugoto spalvoto lopinio.)

Komanda „Verslo žmonės“:

Aš esu su dalykiniu kostiumu asmeniškai

Aš jaučiuosi puikiai.

Vidutiniškai griežtas, vidutiniškai protingas,

Tvarkingas ir tvarkingas.

Daug apie save

Mes nekalbėsime.

Mes tik prieš tave -

Verslo žmonės.

(Vaikinai išeina su dalykinio stiliaus kostiumėliais. Berniukams: kostiumas, marškiniai ir kaklaraištis, prie kostiumo – kojinės, bet tamsesni, juodi batai. Su savimi galima turėti aplanką. Merginos: vienspalviai, pastelinių spalvų. Tai gali būti sijonas su palaidine ir liemene. Batai elegantiški, patogūs, kulnas nelabai aukštas. Papuošalai nebrangūs, bet ne ryškūs pigūs papuošalai.)

Pirmaujantis. Man visada atrodė, kad ekonomistai yra sausi ir bejausmi žmonės, kad jiems tik skaičiai, skaičiavimai ir faktai skamba kaip muzika.

vedėjas. Turime galimybę įrodyti priešingai. Nes vaikinai dabar dainuos. Ir aš tikiu, kad jiems seksis puikiai!

(Ekonominės klasės komandos daina skamba pagal dainos apie KVN melodiją; muzika V. Shainsky.)

Atgal į mūsų pasaulį

Ekonomika siautėja.

Tai reiškia, kad tai būtina

Turime daugiau sužinoti apie ją.

Įveikti įstatymus

Ekonomika yra mūsų galioje.

Tegul padeda

Darome mažiau klaidų.

Išmintingas žmogus kartą pasakė:

"Aš tave įspėjau."

O jei būsi perspėtas

Taigi, ginkluotas.

Neišspręskime visų savo problemų,

Nebėkite nuo problemų

Mūsų visų nejaudina.

(„Verslo žmonių“ komandos daina skamba pagal dainos „Call me, call“ melodiją; muzika M. Dunaevskio.)

Esame verslo žmonės

Esame atsakingi ir aiškūs.

Esame ištikimi planui, tikslui,

Skaičiuoklės, skaičiavimai.

Mes niekur neskubame

Esame už sumanumą ir efektyvumą.

Stenkitės lavinti

Pabandykite parodyti

Žmonės, šios savybės.

Ir tada visas aplinkinis pasaulis

Jis staiga tampa klestintis.

Jei esate "su galva" -

Gyvenime gausi daug.

Visi pasiduoda likimui

Ekonomikos dėsniai.

Tvirtai sekite gyvenimą

Išmintingi ir paprasti įstatymai.

Tegul sėkmė ateina pas jus!

(Pasirodo Mistress Economics.)



 
Straipsniai įjungta tema:
Viskas, ką reikia žinoti apie SD atminties korteles, kad nesuklystumėte pirkdami Connect sd
(4 įvertinimai) Jei įrenginyje nepakanka vidinės atminties, galite naudoti SD kortelę kaip vidinę savo Android telefono atmintį. Ši funkcija, vadinama Adoptable Storage, leidžia Android OS formatuoti išorinę laikmeną
Kaip pasukti ratus „GTA Online“ ir daugiau – „GTA Online“ DUK
Kodėl neprisijungia gta online? Tai paprasta, serveris laikinai išjungtas / neaktyvus arba neveikia. Eikite į kitą Kaip išjungti internetinius žaidimus naršyklėje. Kaip išjungti „Online Update Clinet“ programos paleidimą „Connect Manager“? ... ant skkoko aš žinau, kada tu galvoji
Pikų tūzas kartu su kitomis kortomis
Dažniausios kortos interpretacijos: malonios pažinties pažadas, netikėtas džiaugsmas, anksčiau nepatirtos emocijos ir pojūčiai, dovanos gavimas, apsilankymas susituokusioje poroje. Širdelių tūzas, kortos reikšmė apibūdinant konkretų asmenį
Kaip teisingai sudaryti perkėlimo horoskopą Padarykite žemėlapį pagal gimimo datą su dekodavimu
Gimimo diagrama kalba apie įgimtas jo savininko savybes ir gebėjimus, vietinė diagrama kalba apie vietines aplinkybes, kurias sukelia veiksmo vieta. Jie yra vienodos svarbos, nes daugelio žmonių gyvenimas praeina iš jų gimimo vietos. Sekite vietinį žemėlapį